Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

MATT WOOSEY (UK) The Bladderstonesv Jazz Clubu: 13.5.2022 MATT WOOSEY (UK) The Bladderstones

Vstupné: 200,- Kč

www stránky: https://www.gallaghersnest.com/mattwooseymusic

Matt Woosey (nar. 1984) – kytarový vizionář
Matt hraje blues, folk a rock. Je hudebníkem, skladatelem a zpěvákem, hraje na akustickou kytaru, elektrickou kytaru a bicí. Celé své mládí byl hluboce ovlivněn tvorbou Led Zeppelin. Toto rané nadšení pro LedZep rychle postoupilo k obdivu těžkých bluesrockových vah, jako jsou Rory Gallagher, Peter Green, Tim Buckley a John Martyn „Vždy jsem miloval způsob, jakým využívali své hlasy jako nástroj“, říká Matt a dodává: "Když poslouchám Stevie Ray Vaughana, Roryho Gallaghera nebo Roye Buchanana hrát na elektrickou kytaru, těžko je překonám, k jejich hraní prostě již nemůžu přidat nic objevného. Proto je pro mě hraní blues na akustickou kytaru vynalézavým způsobem, jak se odlišit od ostatních, ​​nejsilnější věcí, kterou mohu osobně v hudbě udělat…"

Woosey začínal v bristolské revivalové skupině Thin Lizzy nazvané "Black Rose", poté hrál v souboru Taxi. V roce 2005 odešel na sólovou dráhu a permanentně hrál a cestoval po celé Británii. Legendární je jeho „nekonečné“ turné (neverending tour), kdy odehrál 100 koncertů během 100 dní. Na sólové dráze vydržel až do roku 201, kdy sestavil „The Matt Woosey Band“. Opakovaně hrávala v londýnském jazzovém klubu Ronnie Scott a vydala úspěšné album nazvané „On The Waggon“.

Tom Robinson Matta popsal jako „vycházející hvězdu roots music s úžasným feelingem“, obdobně pozitivně se o něm vyjadřovali i Paul Jones (BBC2) a Tom Robinson (BBC Radio 6). V roce 2015 vystoupil na „Great British Rock & Blues Festival“, o rok později absolvoval rozsáhlá turné po Velké Británii, Irsku, Nizozemí, Německu a Švýcarsku. Jeho celoevropská kariéra úspěšně pokračuje i po přestěhování se do Německa…

https://www.facebook.com/MattWooseyMusic/
uhel

Přihlášení k novinkám z Jazz Klubu Teplice

* vyžadováno