Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

KRATOCHVÍL-ACKERMAN-ZANGI-ZANGI Jr.v Jazz Clubu: 19.4.2019 KRATOCHVÍL-ACKERMAN-ZANGI-ZANGI Jr.

Vstupné: 150,- Kč

Martin Kratochvíl - piano
Tony Ackerman - kytara
Imram Musa Zangi - perkuse
Filip Zangi - perkuse

Trio Martin Kratochvíl, Tony Ackerman a Imram Musa Zangi jsou v centru Pražské jazzové scény přes 25 let. Jedinečný zvuk kombinuje prvky jejich tří domovských národů (Česká republika, USA, Írán) se surovou energií jazzové improvizace a úžasnou sehraností.


Kratochvíl byl první muzikant, co přivedl v sedmdesátých letech jazzrock za železnou oponu a jeho kapela Jazz Q stále přitahuje velké množství fanoušků. Byl také prvním Čechem, který studoval na nejprestižnější jazzové univerzitě Berklee College v Bostonu. V současnosti se střídavě věnuje hudbě, trekingu v Himálajích a natáčení dokumentů z jeho dobrodružných cest.
Ackerman se naučil všechny současné styly folku a blues ještě jako mladý chlapec v Bostonu a pak se zdokonaloval během několikaletého studia hry na klasickou kytaru. Jeho speciálně vyrobená sedmi strunná kytara zní příjemně a přirozeně, a doplňuje zvuk klavíru a etnických perkusí.
Imran Musa Zangi hraje na vlastní soupravu obsahující conga, bonga a celou škálu malých bicích nástrojů, které propůjčují nejen rytmus, ale i celé spektrum zvukových, etnických barev.
Při poslechu uslyšíte střídání něžných, melodických pasáží s vysoce energickými, spletitými rytmy. Jejich hudba je tak různorodá; čerpá z mnoha hudebních kořenů světa, stejně jako z jazzu a proto oslovuje tolik lidí různého věku a různého hudebního vkusu.

Fotky z akce ze dne 19.4.2019 KRATOCHVÍL-ACKERMAN-ZANGI-ZANGI Jr.

popis popis popis popis popis popis popis popis


uhel

Přihlášení k novinkám z Jazz Klubu Teplice

* vyžadováno