Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

Alba Plano Quartetv Jazz Clubu: 17.5.2019 Alba Plano Quartet

Vstupné: 200,- Kč

www stránky: www.albaplano.com

Alba Plano Quartet: Alba Plano – zpěv, Petr Beneš – piano, Petr Dvorský – kontrabas, Marek Urbánek – bicí
Alba Plano je původem sicilská neo-soulová a jazzová zpěvačka z Palerma, žijící nyní v Londýně. Hluboký soulový hlas s nezaměnitelným tónem a vokální strukturou. K jazzu a bossa nově se dostala v šestnácti - tehdy poprvé začal její každodenní „jazzový trénink“, inspirovaný Ellou Fitzegerald a Billie Holiday...

Alba Plano je známá pro své kouzlení s hlasem a unikátní vokální struktury i jako mimořádně všestranný umělec. Svoji uměleckou kariéru zahájila v šou pro sicilské „Dabliu Radio“ a pracovala též několik let jako herečka pro italskou televizi. Studovala v Miláně též módní návrhářství, ale jejím největším životním zájmem je hudba, kvůli které se přestěhovala do Velké Británie. Profesionálně začala zpívat poměrně pozdě, inspirována umělci jako Stevie Wonder a Whitney Houston. Ve čtyřiadvaceti letech zahájila svá opravdová jazzová vokální studia pod vedením uznávaných zpěváků: Norma Winstone, Kurt Elling, Bob Stoloff a Maria Pia De Vito. Naučila se mimo jiné scatovat, improvizovat, experimentovat a používat hlas jako hudební nástroj. Je silně ovlivněna Chetem Bakerem, Bobby McFerrinem a má slabost pro hip hop a R&B.
Alba sídlí nyní v Londýně a spolupracuje zde s předními hudebníky, jako např: Mike Gorman (klávesák Boy George) či Robin Banerjee (kytarista Amy Winehouse) – ostatně sama Alba pravidelně zpívá i ve velmi úspěšném revivalu Amy Winehouse nazvaném Forever Amy Band (viz fota a ukázka: www.youtube.com/watch?v=GtOkcPKRPZc + interview: www.youtube.com/watch?v=QDUDONMusNg ). Je též doprovodnou vokalistkou pro v Británii velmi populárního soulového zpěváka Jordana Rakeiho. Nyní Alba Plano pracuje na svém debutovém albu "White Lotus", které představí na turné jak v České epublice, tak po celé Evropě.


Fotky z akce ze dne 17.5.2019 Alba Plano Quartet

popis popis popis popis


uhel