Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

Sugárka Enyedi Quartet (HU/CZ)v Jazz Clubu: 7.12.2018 Sugárka Enyedi Quartet (HU/CZ)

Vstupné: 180,- Kč

Po dokončení studia na univerzitě v Szegedu Sugárka Enyedi vyhrála 'Jury Selection Award' (Zvláštní cenu poroty) na vokální soutěži maďarského rozhlasu „Garai Attila International“- šlo o porotu v čele s legendárním jazzovým zpěvákem Alem Jarreauem. Pokračovala ve svých hudebních studiích a později prohloubila své jazzové znalosti na mistrovských kurzech a workshopech v Itálii a Německu. Poté završila svá studia jazzového zpěvu na Konzervatoři Ference Erkela. Sugárka Enyedi se účastnila různých mezinárodních jazzových projektů a působila v několika maďarských jazzových kapelách jako zpěvačka. Její smysl pro jazz byl brzy rozpoznán a její hudební kariéra vyletěla vzhůru ve velmi krátkém čase. Nadaná mladá jazzová zpěvačka se dostala do nejvyšších pater maďarského jazzu během pouhého jednoho roku! V roce 2013vydala své debutové album "Las Puertas abiertas" (Otevřené brány), orientované na latin-jazz. Aktuální album (2017) se jmenuje YOU'RE CALLING ME ( www.youtube.com/watch?v=O8qyIN4yKg8 ), na albu spolupracovala se svým dvorním kytaristou György „Csicsák“ Balázsem.

Sugárka získala též 3. místo v soutěži Jazz Juniors Maďarsko a také se dostala do finále českého Junior Jazzu. Pracovala též jako hudební novinář pro maďarskou pobočku globálního vydavatelství EMI. Má za sebou stovky koncertů v evropských zemích, je pravidelným hráčem v mnoha prestižních evropských jazzových klubech a festivalech. Známá a uznávána je i jako textařka – vydala několik alb s vlastními texty, na nichž spolupracovala s mnoha zpěváky a skladateli. Její texty byly nazpívány takovými veličinami, jako je unikátní East Side Jazz Company, vynikající polská hudebnice Andrea Malek nebo světoznámý jazzový zpěvák Kevin Mahogany v doprovodu Budapest Jazz Orchestra. Jako herečka účinkovala na kulturním festivalu v Szegedu v hlavní roli humoresky, evokující minulé století. Světově proslulá divadelní společnost Maladype Színház ji mimo jiné pozvala účinkovat v improvizační hře Egg(s)hell.
(POZNÁMKA: Sugárka se vyslovuje "Shu-Gahr-ka" (český Šugárka), jde o unikátní starověké maďarské křestní jméno znamenající "malý sluneční paprsek".)

Sugárka Enyedi (HU) – zpěv, Jakub Zomer (CZ) – klávesy, Ondřej Štajnochr (CZ) – kontrabas, Péter Laskay (HU) – bicí


Fotky z akce ze dne 7.12.2018 Sugárka Enyedi Quartet (HU/CZ)

popis popis popis popis


uhel