Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

KRYSTYNA DURYS Quartetv Jazz Clubu: 9.11.2018 KRYSTYNA DURYS Quartet

Vstupné: 180,- Kč

www stránky: www.krystynadurys.pl

Krystyna Durys je polská jazzová a swingová zpěvačka, fascinovaná swingovou érou inspirována především dílem královny jazzu – Elly Fitzgerald. Krystyna je zpěvačkou s velkou láskou k jazzovým standardům. Je vítězkou na 44. Mezinárodním setkání starého jazzu - nejstarší a nejznámější soutěži pro jazzové zpěváky v Polsku, vítězkou v kategorii Nové naděje a nominantkou v kategorii nejlepší jazzová zpěvačka v Jazz Top (2017). Byla též nominována na Grand Prix sdružení Jazz Lovers (Polsko, 2017). Po vydání svého debutového alba (2016) byla pozvána se svou kapelou na největší jazzový festival na světě – Jáva Jazz festival v Indonésii. S big bandem Rona Kinga (USA) se zúčastnila slavného Baltic Sea Jazz Festival v Dánsku, doma bylo mentorkou na jednom z nejznámějších polských jazzových festivalů - Ladies 'Jazz..

Krystyna začala se zpěvem ve věku sedmi let, v pubertě již navštěvovala jazzové dílny vedené špičkovými polskými jazzovými zpěváky, ale většina jejího hudebního vzdělávání vychází z poslechu nejlepších jazzových a swingových vokalistek jako je Ella Fitgeraldová nebo Sarah Vaughan. Začala spolupracovat s různými jazzovými muzikanty z jejího rodného Trojměstí (Gdaňsk-Gdyně-Sopoty), kteří se zabývali klasickými jazzovými standardy. Do roku 2012 spolupracovala s big bandem Jana Konopa, Swing Orchestrem a později s jazzovou kapelou Take It Easy.
V roce 2013 založila vlastní kapelu, o tři roky později s ní vydala své první CD Tribute to Ladies of Jazz. Největší polské jazzové hvězdy se objevily na albu jako zvláštní hosté, takže album má krásné aranže a odpíchnutě svěží sound. Album shromáždilo úžasné recenze, které kapele otevřely cestu jak k posluchačům, tak jazzovým pořadatelům po celém Polsku. Deska byla nominována jako jeden z pěti polských „jazzových alb roku 2016 v Jazz Press“ a nominována v kategorii“ album roku 2016 v Jazz Top“.

Krystyna Durys – zpěv, Igor Nowicki – el. nebo ak. piano, Marcin Grabowski – kontrabas, Adam Zagrodzki – bicí
Fotky z akce ze dne 9.11.2018 KRYSTYNA DURYS Quartet

popis popis popis popis popis popis popis


uhel