Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

Jan Smigmator & Swinging QJazz v Jazz Clubu: 22.9.2018 Jan Smigmator & Swinging Q

Vstupné: 300,- Kč

www stránky: http://www.smigmator.com

Jan Smigmator ( *1986 ) je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21. století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett!

Jeho hlas, styl, frázování a láska k jazzu a swingu ho dnes řadí mezi přední interprety tohoto žánru v Evropě! V roce 2008 úspěšně absolvoval Pražskou konzervatoř v oboru zpěv na oddělení populární hudby a jazzu ve třídě jazzové zpěvačky Evy Svobodové a muzikálového zpěváka Josefa Štágra. Už v době studií však Jan Smigmator vystupoval v doprovodu předních českých jazzových muzikantů a orchestrů! V roce 2005 se stal sólistou legendárního Orchestru Václava Hybše, s nímž absolvoval více než 250 koncertů po celé České Republice.

V současné době nejčastěji vystupuje se svým doprovodným Swinging Q, komorní formací složenou ze špiček české jazzové scény. (Vladimír Strnad - piano, Jan Greifoner - kontrabas, Ondřej Sluka - bicí nástroje, Markéta Smejkalová - saxofony)
uhel