Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

Chris Bergson Band (New York, USA) alias Mr. SuperBluesBlues v Jazz Clubu: 14.9.2018 Chris Bergson Band (New York, USA) alias Mr. SuperBlues

Vstupné: 200,- Kč

www stránky: http://www.chrisbergson.com/home/index.html

nové ocenění: Chris Bergson Band's Bitter Midnight has been named MOJO's #3 Blues Album of 2017!!! (třetí nejlepší bluesové album roku 2017!)

Chris Bergson byl uveden v roce 2015 do newyorské bluesové síně slávy (New York Blues Hall of Fame ) jako „Mistr SuperBlues“. Další významná ocenění: nejlepší bluesové album roku 2008 dle Mojo Magazine (Fall Changes), druhé nejlepší bluesové album roku 2011 (Imitate the Sun) a třetí nejlepší bluesové album roku 2014 (Live at Jazz Standard). Skvělý newyorský kytarista a vynikající zpěvák Chris
Bergson se etabloval na americké bluesové scéně jako "jeden z nejinvenčnějších skladatelů v historii moderního blues" (citace z All Music Guide). Vytváří vlastní originální směs blues, dřevní roots music kořenů a soulu.

Chris Bergson doprovázel nebo sdílel pódium s takovými veličinami jako jsou BB King (na obrázku), Norah Jones,
John Hammond, Etta James, Bettye Lavette, Hubert Sumlin, Levon Helm (abychom jmenovali jen několik nejslavnějších).

Chris je schopen kvůli své permanentní hráčské vytíženosti vycestovat do Evropy jen v létě (červen-září). Prvně jsme zvolili červen 2016 a bylo zo toho téměř měsíční turné, podruhé pak září 2018 a triovou sestavu, opět s osvědčenou česko-kanadskou rytmickou sekcí: Chris Bergson – kytary, zpěv, Lukáš Kytnar – baskytara a kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí a perkuse (viz fota)
uhel