Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

AUDREY MARTELLS (USA)v Jazz Clubu: 9.6.2018 AUDREY MARTELLS (USA)

Vstupné: 200,- Kč

www stránky: http://www.audreymartell.com/index.htm

Audrey Martells (USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA) – klávesy, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí

Napsala písně pro George Bensona a Randyho Crawforda, nahrála doprovodné vokály pro Celine Dion, Whitney Houston, Britney Spears, Jewel a Joan Osborne. Newyorská scéna k ní přistupuje jako k "příští velké věci" v hudbě (the „next big thing“ in music). Její repertoár je směs jazzových standardů a originálních skladeb, které zní přesně tak jako Audrey žije svůj život: silně, zranitelně, radostně. Ačkoli Audrey Martells strávila prvních sedm let svého života v Británii, její akcent je dnes už striktně americký. Její hlas je zároveň silný i agilní, její styl je ponořen do soulu, zemitý rytmus skladeb je ovlivněn jamajskými předky. Tiskové ohlasy ji staví na stejnou úroveň jako jsou zpěvačky Erykah Badu a Tina Turner. "Skladatelka tak dobrá, až mě to děsí," píše například Frank Gutch (Angel Fire Online Music Review).

Pulsující, taneční a energický jazz pop přináší nový vokální objev - Audrey Martells. Písně klubového charakteru mají příjemný zvuk. Její hlas a vystoupení jsou ostré, životaschopné, vibrující, silné a zábavné. Audrey Martells studovala zpěv a herectví na William Paterson College. Hrála například v slavné filmové verzi muzikálu Chicago (Miramax Motion Picture) a dále ve filmech Save The Last Dance, Shanghai Calling, Back For Good, All My Children, Guiding Light, All My Children. Složila písničky pro George Bensona a Randyho Crawforda, odehrála turné s Joan Osborne a kapelou Steely Dan jako doprovodná vokalista. Nahrávala s americkou první ligou: s Whitney Houston, Britney Spears, Celine Dion a mnohými dalšími.
Fotky z akce ze dne 9.6.2018 AUDREY MARTELLS (USA)

popis popis


uhel