Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

Lackner-Liška-Hobzek Triov Jazz Clubu: 1.12.2017 Lackner-Liška-Hobzek Trio

Vstupné: 150,- Kč

www stránky: http://www.bennylackner.com

Benny Lackner – klavír, Wurlitzer, Nordlead 2, iPad a notebook, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí
Jeho koncerty nedávno zahrnovaly společná pódia s Johnem Scofieldem (na Traumzeit Jazz Festivalu stejně jako na Augsburger Jazzsommer). Má za sebou turné po USA, Německu, Francii, Chorvatsku, Jihoafrické republice, Rakousku, Turecku, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Sýrii, Libanonu, Rusku, Indii, Indonésii, Thajsku a Kambodži. Publiku se představi v tak yhlášených jazzových klubech jako je Blue Note a Joes Pub v New Yorku, Porgy und Bess ve Vídni a A-Trane v Berlíně. Jeho zvuk je přímým důsledkem vlivu Keitha Jarretta, Ahmada Jamala, Brada Meldhaua, Billa Evanse, Radiohead, Medeski, Martin & Wood, Brahmse a Chopina. Další klíčovou složkou je pečlivý výběr materiálu. Kromě vlastních chytlavých funky skladeb hraje Benny Lackner i cover verze písniček populárních umělců jako jsou Björk, Jimmy Hendrix, Nick Drake a Blondie. Důležitý je i vliv jazzových velikánů: Minguse, Monka a Gerschwina.

"Benny Lackner se nemusí bát srovnání s Keithem Jarrettem nebo Bradem Mehldauem. Jeho výhodou je, že neustále zdokonaluje svůj vlastní hudební jazyk a kompoziční styl.
On už našel své místo v první lize jazzových klavíristů. " – Concertino Magazine, 2015

"Benny Lackner má výrazný kompoziční talent, jeho skladby jsou přehledné a svěží. Našel v pohodě způsob, jak psát pro své sólové koncerty, duo i trio." – Brad Mehldau, 2016
uhel