Vítejte na stránkách Jazz Clubu Teplice youtube facebook
uhel

Aga Derlak Triov Jazz Clubu: 7.10.2017 Aga Derlak Trio

Vstupné: 120,- Kč

www stránky: https://www.agaderlaktrio.com

Vstupenku je možné koupit v předprodeji ZDE

Aga Derlak Trio získalo Fryderyka !!!
Agnieszka (Aga) Derlak – piano, Tymon Trabczyňski – kontrabas, Szymon Madej – bicí

I přes svůj nízký věk má teprve 23-tiletá Polka Aga Derlak všechny předpoklady stát se světovou hvězdou. Na absolutním vrcholu, na špičce současného jazzu se pohybuje mnoho žen, ale jen málo klavíristek a a jen velmi málo tak moc talentovaných klavíristů jako je Agnieszska. Derlak neustále zpřesňuje svou vlastní hudební identitu a činí tak s velkou zralosti a sebevědomím. Ona je tou dosud chybějící spojnicí mezi tradicí a nejnovějšími jazzovými trendy a směry, a to nejen v Polsku. V roce 2016 Polská společnost hudebního průmyslu (Polish Society of the Phonographic Industry) udělila triu "Fryderyka" - nejdůležitější a nejprestižnější ocenění v Polsku – v kategorii "nejlepší jazzový debut". p.s. „Polský Anděl“ se jmenuje podle Fr. Chopina….Hlavními inspiračními zdroji pianistky a samotného tria jsou: Gerald Clayton, Brad Mehldau, Michał Tokaj a Marcin Wasilewski.

Tiskové ohlasy:
Znám ji jako flétnistku, ale jako pianistka je opravdu nedostižná… (Zbygniew Namyslowski)
Trio Agy Derlak jede na vlně vitální energie, její soubor již dnes patří k čelným představitelům polského jazzu. (Michal Tokaj)

Trio bylo založeno v roce 2012 z iniciativy mladé polské pianistky a flétnistky Agnieszky Derlak. Soubor hraje především autorské skladby, jazzové standardy ve vlastních aranžích a částečně i volnou improvizaci. Navazuje na polskou jazzovou školu (minimálně ve skvělé technice všech členů), ale zároveň hledá svoji vlastní hudební cestu. Trio tvoří hudebníci, kteří vystudovali jazz na vysokých školách ve Varšavě a Katovicích. Soubor má za sebou desítky koncertů po celém Polsku, velké úspěchy na jazzových soutěžích v Gdyni 2014 (Przegladzie mlodych zespolow Jazzowyich i Bluesowych Gdynia), Krakově (Junior Jazz Krakow 2013 a 2015) a Praze (Czech Jazz Contest 2015), rozsáhlé české turné a velmi příznivě hodnocené debutové CD First Thought (košický label Hevhetia Records). recenze alba zde: http://jazzport.cz/2015/01/19/vydareny-debut-aga-derlak-tria/

uhel